Sesja dla par

Świadome Związki

Praca z obydwojgiem partnerów daje możliwość użycia zaawansowanych metod terapeutycznych w sytuacji kryzysowej. Jest to szczególna forma głębokiej pracy, zorientowana na przemianę negatywnych wzorców reakcji i zachowań w związku.


Warsztat „Świadome Związki” dedykowany jest parom i małżeństwom w kryzysie lub osobom szukającym sposobu na pogłębienie jakości relacji, poprzez nabycie konkretnej wiedzy, umiejętności i narzędzi niezbędnych do budowania bliskości i zrozumienia.

Umiejętności jakie nabywacie w trakcie warsztatu:
  • poprawienie jakości komunikacji
  • lepsze zrozumienie siebie nawzajem
  • zmniejszenie ilości napięć w związku i rodzinie
  • umiejętność świadomego i spokojnego rozwiązywania konfliktów
  • nauka dbania o siebie i swoje potrzeby
  • zdrowa umiejętności dbania o innych
  • zidentyfikowanie przeszkód na drodze ku zrozumieniu i jedności
  • stworzenie wspólnej wizji i planu na związek i relacje w rodzinie
  • zwiększenie pewności siebie w każdym obszarze życia
Umiejętności jakie nabywacie w trakcie warsztatu:

ETAPY PRACY:

I ETAP – (praca wewnętrzna - samoświadomość)

Wyłącznie świadoma i dojrzała emocjonalnie osoba jest w stanie stworzyć dojrzały, pełen miłości związek. Tego warunku nie da się pominąć. By móc zrozumieć partnera najpierw należy zrozumieć samego siebie oraz uporządkować swoją strefę emocjonalno-duchową. Każda prawdziwa zmiana zaczyna się od siebie, od zmiany obciążających nas i rządzących nami negatywnych programów podświadomości. W przypadku związków dzieje się dokładnie tak samo.

Praca wstępna polega na indywidualnych sesjach z każdym z partnerów z osobna, tak by mogli oni swobodnie nazwać każdy problematyczny obszar i opisać swój udział oraz perspektywę na prawdopodobne przyczyny konfliktów.

Często już na tym etapie okazuje się, że nasza „jedynie słuszna opinia” pęka, ukazując problematyczny temat w zupełnie innym świetle. Dzięki temu zamiast pretensji i złości wpływa zrozumienie a szarpiące nami emocje (stanowiące główną przeszkodę w pełnej szacunku komunikacji) cichną. Tak więc sama zmiana perspektywy, potrafi w diametralny sposób poprawić wzajemne relacje. Kiedy zrozumiemy również swoje wzorce rodzinne oraz bez oceny będziemy potrafili świadomie przyjrzeć się swoim emocjom i nawykom, da nam to możliwość by więcej nie powielać zachowań, które nam nie służą i nie wnoszą w nasze życie harmonii, miłości i zrozumienia. Stosując technikę uwalniania podświadomych nadpisów emocjonalnych z przeszłości, oczyścimy szarpiące nami emocje i poszerzymy zrozumienie naszych wewnętrznych procesów jak i procesów partnera.

II ETAP - praca wspólna

Neutralny grunt

Warsztat online Świadome Związki, jest wspaniałą okazją, by spotkać się ze swoim partnerem na neutralnym gruncie. Osoba prowadząca, która nie jest zaangażowana w konflikt, ani związana z żadną ze stron, bada najpierw naturę i przyczyny problemów. Ma to na celu pomóc w odnalezieniu takich rozwiązań, które korzystne będą dla obydwojga partnerów.

Celem wspólnych spotkań jest przyjrzenie się dynamice związku i sposobie komunikacji pomiędzy partnerami oraz jej moderowanie. Jest to etap precyzyjnego nazwania powielających się w związku partnerskim problemów, odnalezienie ich przyczyn oraz odkrycie mechanizmów działania. Praca ta uczy rozpoznawania i rozwiązywania problemów w komunikacji, utrudniających zarówno rozwój indywidualny każdej z osób, jak i związku - jako całości. Podczas sesji partnerzy nabywają wiedzę praktyczną, umiejętności i dostają spersonalizowane narzędzia, niezbędne do samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości.

Nowa perspektywa

Jest to wyjątkowy czas, który pozwala poznać te cechy i potrzeby partnera, które być może dotąd nie były przez nas uświadomione, lub przez niego niewystarczająco jasno komunikowane. Podczas spotkań partnerzy zbliżają się do siebie, wychodzą z błędnej rutyny i schematów zachowań. Dzięki temu doświadczają nowych jakości i uczą się pełnego szacunku, klarownego sposobu komunikacji, praktykując otwarte mówienie o swoich uczuciach i pragnieniach.

Nabywają umiejętności wyrażania swoich myśli w sposób, który nie powoduje konfliktów, ale służy pogłębieniu bliskości i lepszemu zrozumienia. Czasem, by rozwiązać problem, wystarczy go sobie w pełni uświadomić. Mając nową perspektywę, naturalnie pojawiają się lepsze, zupełnie nowe rozwiązania. Stąd właśnie szczera rozmowa w atmosferze wzajemnego zrozumienia jest tak ważna. Wspólnie z terapeutą para ustala nowe zasady funkcjonowania we dwoje, a dzięki temu przywrócona zostaje równowaga oraz harmonia w związku.

Czy może?:

masz poczucie poddania się i wypalenia w związku
reagujesz emocjonalnie w sposób, którego później żałujesz
często czujesz się wykorzystany/a lub zraniony/a
Ty i Twój partner wiecznie macie odmienne zdania
masz poczucie, że kręcisz się w kółko
Ty i Twój partner nie potraficie ze sobą rozmawiać często się kłócicie i nie potraficie dojść do porozumienia
pragniesz wnieść nową energię do Twojego związku i poprawić jego jakość
masz problemy z utrzymaniem stałego związku

Jeśli tak, wiedz, że za pomocą zaawansowanych i sprawdzonych narzędzi terapeutycznych, możesz w szybkim tempie rozwiązać problemy, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do rozwiązania.