Informacje na temat przebiegu procesu „Powrót do Portalu Serca”

Cała sesja składa się z 3 etapów. Każdy z tych etapów wymaga pełnej i otwartej współpracy z terapeutą.

Pierwszy z nich to rozmowa, w której dotykamy zagadnień dotyczących historii życia, jego bardzo ważnych momentów, zdarzeń traumatycznych, codziennych zmartwień a także wewnętrznych obaw i lęków. Wydarzenia z naszej przeszłości stanowią treść podświadomych programów sterujących naszym życiem, których wpływ na poziomie świadomym trudno jest nam przezwyciężyć. Rozmawiać będziemy również na temat tego, co stanowi w życiu największy problem, a także na temat chorób i dominujących objawów fizycznych. Ta rozmowa jest bardzo ważna dla osiągnięcia sukcesu całej sesji. Uzyskując wgląd w problemy osoby uczestniczącej w sesji, terapeuta jest w stanie sformułować odpowiednie pytania, a co za tym idzie, poprowadzić sesję w taki sposób, by przyniosła ona jak największe korzyści.

Drugim etapem sesji jest wejście w przestrzeń Serca i komunikacja ze sobą na bardzo głębokim poziomie. By móc to zrobić używamy do tego stanu głębokiego relaksu, dzięki czemu dominującym stanem umysłu jest stan Alfa lub Theta. Alfa jest to stan płytszego relaksu. Głębszego stanu Theta w dniu codziennym doświadczamy naturalnie co najmniej dwa razy dziennie (podczas zasypiania i budzenia się), a także np. w momencie, gdy się zamyślimy lub gdy marzymy na jawie.

Stan głębokiego odprężenia, którym się posługuję, jest zupełnie inny niż ten, który znamy z telewizji lub filmów jako hipnozę. Będąc w tym stanie zawsze zachowujesz całkowitą świadomość tego, co się z Tobą dzieje.
Na ekranie umysłu będą się pojawiały obrazy, o których będziesz opowiadał, a jednocześnie będziesz w stanie z łatwością odpowiadać na zadawane przeze mnie pytania.

Pozycja półleżąca jest naturalną pozycją pomocną w odprężeniu, jest ona idealna do osiągnięcia przez mózg stanu głębokiego relaksu. W trakcie rozmowy wstępnej zostanie dokładnie opisany cały proces, przez który będziemy przechodzili w trakcie sesji.

Prawdziwe Ja jest w stanie ujawnić ważne dla nas informacje i ukazać wydarzenia z zupełnie innej perspektywy niż sposób, w jaki postrzegaliśmy je dotychczas. Na głębokim poziomie posiadamy całą wiedzę i mądrość potrzebną do tego, by móc zrozumieć cel i znaczenie naszych obecnych i przeszłych doświadczeń. W trakcie sesji większość zdarzeń doświadczana będzie w „tu i teraz”. Terapeuta służy pacjentowi wyłącznie jako przewodnik. Tak naprawdę ani pacjent ani terapeuta nie decydują o tym, w jaki sposób potoczy się sesja. To prawdziwe Ja osoby uczestniczącej w terapii jest twórcą wizji i obrazów, które mogą dotyczyć zarówno jego bardzo wczesnego dzieciństwa, przeszłych żyć, jak i jego przyszłości. Terapeuta jest kimś w rodzaju pomocnika, który ułatwia pacjentowi kontakt z jego wewnętrzną prawdą, Prawdziwym JA.

Drugi etap sesji ze względu na dużą liczbę szczegółów jest zawsze nagrywany w celu późniejszego odsłuchania. Pacjent pamięta przebieg sesji, jednak pewne szczegóły mogą się oczywiście zatrzeć, dlatego nagranie które otrzyma, daje mu możliwość odsłuchania i przeanalizowania treści nagrania w późniejszym czasie.

Część trzecia to podsumowanie, w którym dzielimy się wrażeniami i spostrzeżeniami z sesji. Wtedy też terapeuta dobiera techniki, dzięki którym pacjent będzie w stanie w najbardziej efektywny sposób pracować z podświadomością i ugruntować w swojej rzeczywistości zmiany jakie zaszły podczas terapii.
Dotarcie do trzeciego etapu wymaga przejścia przez dwa poprzednie bez pośpiechu, w pełnym skupieniu i otwartości, dlatego też, jak wcześniej wspomniano, sama sesja w relaksie może trwać około 1-2 godzin, a nawet dłużej, w zależności od potrzeby. Podobnie etap pierwszy może trwać od 3 godzin wzwyż.

Umawiam jedną osobę dziennie, dlatego poświęcę Ci taką ilość czasu jakiej będziesz potrzebował.

Przeciwskazania do sesji w pogłębionym stanie relaksu:
- wcześniejsze przyjmowanie dużych dawek leków psychotropowych lub narkotyków
- wcześniejsze korzystanie z egzorcyzmów i podobnych technik uwalniania opętań oraz pochodnych
(w razie ewentualnych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt)

*Jako terapeuta metody PdPS jestem zobowiązana do całkowitego przestrzegania prywatności, dlatego wszystko, co zdarzy się podczas sesji zawsze pozostaje wyłącznie pomiędzy terapeutą a pacjentem.