Oczyszczanie wątroby

Opracowanie na podstawie książek:
- "Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie" G.P Małachow
- "Jak żyć długo i zdrowo" Michał Tombak
- Oczyszczanie wątroby wg Metody Dr Huldy Clark
- "Timeless Secrets of Health & Rejuvenation" Andreas Moritz
oraz na podstawie własnych doświadczeń :)

Oczyszczenie wątroby i woreczka żółciowego z kamieni jest jedną z najważniejszych i najsilniejszych procedur, które służą poprawieniu Twojego zdrowia. Twoja wątroba i przewody żółciowe mogą zawierać około 2 tysięcy kamieni (wiem, brzmi niewyobrażalnie). Wątroba, jak wiemy, jest największym filtrem naszego organizmu. Tak jak w samochodzie istnieje potrzeba wymiany filtrów, tak też w organizmie istnieje potrzeba regularnego oczyszczania naszych organów/filtrów. Jeżeli jej nie oczyszczamy, wątroba zaczyna się buntować wyrzucając toksyny w formie kamieni i półtwardych złogów. Kamienie żółciowe i zawartość wątroby zawierają: utwardzony cholesterol, bilirubinę, kawałki grzybów, obumarłe rozłożone ciała pasożytów, nieorganiczne sole mineralne, metale ciężkie oraz toksyny.

Kamienie są przyczyną bardzo wielu różnych chorób m.in. alergii. Przez lata kamienie gromadzą się w naszej wątrobie i woreczku, dlatego aby zupełnie je oczyścić, trzeba powtarzać czyszczenie w pierwszych miesiącach co około 3-4 tygodnie, w sumie należy przeprowadzić od 8 do 12 procedur. Taka ilość stopniowo, krok po kroku pozwoli wydobyć wszystkie kamienie. Ponieważ wątroba składa się z czterech części, za pierwszym razem raczej nie pozbędziemy się kamieni. Zejdzie nam tylko stara żółć oraz białe nici pleśni i bakterii, kamieni może jednak nie być. Kamienie pojawią się przy kolejnych oczyszczaniach. Warto jest co roku choć raz powtórzyć procedurę oczyszczającą. Tak długo jak długo w wątrobie będą pozostawać jakieś kamienie, tak długo alergia i inne choroby będą dawać o sobie znać. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Najlepszy okres na oczyszczanie wątroby. Pomimo, że oczyszczanie jest skuteczne podczas całego miesiąca, najlepiej gdy zbiegnie się w czasie z okresem pomiędzy pełnią a nowiem. Nie należy przeprowadzać głównej części płukania w trakcie pełni. W tym dniu ciało ma skłonność do przechowywania większych ilości wody w mózgu i tkankach niż w inne dni. Najlepszym dniem na oczyszczanie i leczenie jest dzień nowiu.

Ważne! Oczyszczanie wątroby najlepiej jest przeprowadzać w regularnych odstępach czasu raz na miesiąc. Należy pamiętać, że gdy raz zacznie się oczyszczać wątrobę, powinno się kontynuować oczyszczanie dopóki przez dwa kolejne płukania nie wydali się żadnych kamieni. Pozostawienie wątroby do połowy wolnej od kamieni przez dłuższy okres czasu (trzy miesiące i dłużej) może spowodować większy dyskomfort niż nie czyszczenie jej wcale. Poza tym w przerwach pomiędzy kolejnymi płukaniami kamienie z głębi wątroby przemieszczają się do przodu do głównych kanałów żółciowych. Gdy zostaną usunięte wszystkie kamienie z wątroby należy profilaktycznie dwa razy na rok oczyszczać wątrobę. Najlepszym czasem na płukanie jest okres około 10 dni przed lub 10 dni po zmianie pór roku.

Pamiętaj! Nigdy nie czyść wątroby kiedy jesteś chory! Co 3-4 oczyszczania wątroby należy zrobić oczyszczanie nerek. W trakcie czyszczenia należy rozluźnić się i być spokojnym. W trakcie czyszczenia można poczuć jak wątroba wibruje i "oddycha" zwłaszcza w czasie pierwszych czyszczeń i jest to zupełnie normalne.

Cały sekret i efektywność oczyszczania wątroby polega na uprzednim przygotowaniu i "zmiękczeniu" organizmu. W kilka dni poprzedzających czyszczenie wątroby zalecane są rozgrzewające prysznice, kąpiele lub sauna

Oczyszczanie wątroby wymaga 6 dni wcześniejszego przygotowania.
W tygodniu poprzedzającym czyszczenie wątroby należy unikać zimnych i chłodnych napojów oraz jedzenia lodów. Ochłodzenie wątroby w dużej mierze zmniejsza efekt oczyszczający. W trakcie tych 6 dni, należy wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego i ciężkostrawne takie jak (mięso, nabiał, groch, fasola, produkty smażone i pieczone) oraz przejadanie się. Najbardziej wskazaną dietą jest jadłospis zawierający produkty roślinne i kasze. Idealnym przygotowaniem dla najlepszego powodzenia kuracji przez 6 dni poprzedzających czyszczenie wątroby jest picie codziennie rano (na czczo) soku, ze świeżo wyciśniętych jabłek (pij jak najwięcej - nawet 1 litr). Sok pij przynajmniej ½ godziny przed śniadaniem.
Kwas jabłkowy powoduje zmiękczenie i szybsze wyrzucenie kamieni, oraz sprawia, że ich przejście przez przewody żółciowe odbywa się gładko i łatwo. Sok jabłkowy ma również silny efekt oczyszczający.

Oczyszczanie najlepiej wykonać w weekend, lub w takim czasie kiedy popołudnie jednego dnia i czas do południa następnego mamy wolny i możemy spędzić go w domu blisko łóżka i toalety. Już w przeddzień samego oczyszczania (dzień 6) nie zażywaj żadnych lekarstw, witamin ani pigułek, chyba że są Ci one niezbędne.

DO KURACJII POTRZEBUJESZ:
- OD 150 DO 300 g OLEJU/OLIWY (TŁOCZONEJ NA ZIMNO).

Powinna to być koniecznie oliwa tłoczona na zimno – do wyboru (oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olej z pestek winogron, kukurydziany, rzepakowy).
Przy pierwszym czyszczeniu można zaczynać od pół szklanki oleju a następnie (przy kolejnych czyszczeniach) zwiększać dawkę w zależności od samopoczucia lub pozostać przy 150 g lub pół szklanki, jeśli nie jesteśmy gotowi na więcej.
- 2 DUŻE GRAPEFRUITY (lub mniejsze soczyste - tak by móc otrzymać ¾ szklanki soku).
- 2 SASZETKI (2 x 25 g) SOLI GORZKIEJ „EPSOM”
(siarczan magnezu ).
Powoduje ona przesączanie się płynów ustrojowych przez ścianki jelit co powoduje ich przeczyszczenie. Możemy w ten sposób pozbyć się części kamieni kałowych poprzyklejanych do ścianek jelit.
- 1 LISTEK HEPATILU (4 tabletki)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

DZIEŃ KURACJI

Inaczej DZIEŃ 7 czyli - - - - - - - 1 dzień kuracji

Nie bierz żadnych leków, witamin czy ziół na dzień przed czyszczeniem (najlepiej jeśli jest to możliwe przez cale 7 dni, po to by dodatkowo nie obciążać wątroby). Rano lub po południu ( po obiedzie), ogromnie zalecane jest by dokładnie opróżnić jelita (lewatywa lub zioła przeczyszczające wypite w przeddzień na noc). Lewatywa jest bardzo ważna, ponieważ pozwala oczyścić trakt przez który będą przechodzić kamienie.

ŚNIADANIE – należy zacząć znowu od soku jabłkowego, po ½ godzinie śniadanie (ma być lekkie). Tego dnia zakazane są definitywnie (mięso, nabiał, potrawy smażone i zimne, oleje i masła). Śniadanie powinno być beztłuszczowe. Poleca się natomiast sycące płatki owsiane, kasze z owocami itp .

OBIAD – również lekki (należy zjeść do godziny 13:30) – na przykład gotowane na parze lub wodzie warzywa, owoce (jabłka), sok owocowy, warzywa na parze + ryż basmati itp. To umożliwi wywarcie większego parcia na wątrobę, która wydali dzięki temu więcej kamieni i śluzu.

Po 1-2 godzinach po obiedzie dobrze jest już zacząć ogrzewać (termoforem lub poduszką elektryczną) okolice wątroby.

14:00 - NIE JEDZ NICZEGO PO GODZINIE 14:00!!! (możesz jedynie pić wodę)

Nota: Pij wodę kiedykolwiek jesteś spragniony, za wyjątkiem 20 min przed i po wypiciu soli gorzkiej i do dwóch godzin po i godziny przed zażyciem mikstury oliwy i soku.

------ Godzina 16:00 – 17:00 ----- w tym czasie zrób lewatywę.

PRZYGOTOWANIE MIKSTURY:
Wymieszaj 2 saszetki (2 x po 25 g) lub 4 łyżki stołowe soli gorzkiej w 3 szklankach wody przegotowanej. Tak uzyskany roztwór wlej do dzbanka. Z tego powinieneś uzyskać 4 porcje mikstury solnej (każda po mniej więcej ¾ objętości szklanki.)

------ Godzina 18:00 ------
A - ROBISZ: Pijesz 1 dawkę (z czterech wcześniej przygotowanych) roztworu solnego. Po wypiciu możesz wypłukać usta wodą, aby nie czuć nieprzyjemnego smaku po solnym roztworze.
B - PRZYGOTOWUJESZ: wyjmujesz z lodówki oliwę z oliwek i grapefruit, aby się ociepliły do temperatury pokojowej.

------ Godzina 20:00 ------
A - ROBISZ: Pijesz następną (drugą) dawkę solną.
B - PRZYGOTOWUJESZ: rozścielasz łóżko, ubierasz piżamę, załatwiasz toaletę. To jest decydujący moment dla osiągnięcia sukcesu w oczyszczeniu wątroby!

------ Godzina 21:45 ------
A - PRZYGOTOWUJESZ: Wlej pół szklanki oliwy (lub więcej – do 300g) do słoika z nakrętką. Grapefruit wyciśnij do osobnego naczynia, oddziel mętne strzępki grapefruita od soku (możesz użyć sitko). Powinieneś osiągnąć przynajmniej 3/4 szklanki czystego soku. Wlej ten sok do słoika (tam gdzie jest już oliwa), zakręć dokładnie wieczko i wstrząsając wielokrotnie dobrze wymieszaj z oliwą aby się wszystko dokładnie połączyło.
Pamiętaj o przygotowaniu w łóżku gorącego termofora lub rozgrzanej poduszki elektrycznej, którą niedługo będziesz ogrzewał wątrobę!
B - ROBISZ: Teraz jeśli potrzebujesz idź do ubikacji jeden lub więcej razy, nawet jeśli miałabyś się spóźnić z wypiciem PRZYGOTOWANEJ OLIWY Z GRAPEFRUITEM do 15 minut. Ale nie przekrocz 15 min. spóźnienia, bo od tego zależy ilość wydalonych przez wątrobę kamieni. Im większe odstępy w piciu soli i oliwy tym efekt może być słabszy.

------ Godzina 22:00 ------
A - ROBISZ: Pijesz roztwór oliwa + grapefruit (najlepiej zrobić to za jednym razem – wypić duszkiem). Po wypiciu możesz położyć na język cukier lub cynamon by złagodzić smak w ustach (ale koniecznie należy go po chwili wypluć). Po tej porcji mieszanki zażyj 4 tabletki Hepatilu. Od razu po wypiciu masz znaleźć się w łóżku, inaczej zaszkodzisz sam sobie - kamienie mogą się nie wydobyć. W łóżku od razu połóż na swojej wątrobie gorący termofor lub poduszkę elektryczną. Połóż się na plecach, głowa wysoko na poduszce. Próbuj nie ruszać się przez następne 20 minut, wytrwaj w tej pozycji jak najdłużej. W tym czasie możesz poczuć coś jakby sznur kamieni wędrujących wzdłuż jelit. Nie będziesz odczuwał bólu, ponieważ sól Epsom otwiera zastawkę kanału żółciowego a oliwa powoduje że kamienie łatwo prześlizgują się w stronę „wyjścia”. Po 20 min. bezruchu zaśnij jak najszybciej już w dowolnej pozycji wciąż ogrzewając wątrobę. Jeśli masz problemy ze snem, możesz wziąć lek nasenny, żebyś mógł przespać całą noc spokojnie (tabletkę możesz popić odrobiną wody).

Następny dzień

*** Tego dnia oczyszczania rano i po południu będziesz bardzo często korzystał z toalety. W tym co z ciebie wyjdzie będą się najprawdopodobniej znajdowały kamienie żółciowe w kolorach zielony/żółty/brązowy. Parcie będzie bardzo silne, będziemy mieli uczucie jakbyśmy „sikali pupą”. *** Jeśli chcesz zobaczyć ile „skarbów” z Ciebie wyszło, użyj sitka :)

------ Godzina 6:00 - 6:30 ------ (nie wcześniej)
Zaraz po wstaniu wypij swoją 3-cią z kolei porcję roztworu solnego (możesz użyć wody do wypłukania jamy ustnej aby osłabić smak soli – tak jak poprzednio). Nie pij roztworu soli gorzkiej przed 6:00 rano. Po wypiciu możesz się jeszcze położyć, ale ruch również jest dozwolony.

------ Godzina 8:00 - 8:30 ------
Wypij 4 -tą (ostatnią) porcję roztworu solnego. Możesz się położyć.

------ Godzina 10:00 - 10:30 ------
Możesz wypić sok owocowy. Po pół godzinie zjedz owoc. Godzinę później możesz zacząć jeść rzeczy lekkie i bardzo powoli w trakcie następnych 2-3 dni powróć do swojego codziennego odżywiania.

Pod koniec tego dnia lub dnia następnego zalecane jest zrobienie lewatywy. Służy to oczyszczeniu wszystkich ewentualnie pozostałych w jelitach kamieni!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Swoimi zebranymi do plastikowego przezroczystego pudełeczka kamieniami możesz „pochwalić się” koleżankom i kolegom, podzielić się tą procedurą i zainspirować ich do ZADBANIA O SWOJE ZDROWIE, ŚWIETNE SAMOPOCZUCIE I PIĘKNĄ CERĘ !!!!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Ludzie, którym zaczynają „odzywać się” kamienie w wątrobie lub woreczku żółciowym ogromnie cierpią! Muszą zostać poddani operacji, często wycina się im część woreczka żółciowego, a czasami cały woreczek.

PAMIĘTAJ O ZASADZIE:” LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYC” !!!

Z całego serca życzę Wam zdrowia!!!

Opracowała:
absolutna fanka tej rewelacyjnej procedury oczyszczająco/uzdrawiającej
Ewa Filipkowska